Dukan Diyetiyle İlgili Birkaç Öğüt

dukan-diyetiyle-ilgili-birkac-ogut

Ne kadar isterseniz o kadar sık yiyin

Dukan Diyetinde istediğiniz her gıdayı sınırsız tüketmekte özgürsünüz. Bu avantaj sizin gün içinde sürekli tok olmanızı ve yasaklı listede bulunan yiyeceklerin cazibesine yenik düşmemenizi sağlayacaktır.

Asla öğün atlamayın

Amatörce yapılan bir çok diyette, kişiler ya bütün bir günü aç geçirir ya da sadece tek gıdaya dayalı beslenme sistemi uygularlar. Bu tarz diyetler kilo vermekten çok, daha fazla acıkmanıza ve sonucunda yine hüsrana uğramanıza sebep olur.

Her yemekte su için

Yemek yerken su içmenin mideyi genişlettiğine dair söylentileri hepiniz duymuşsunuzdur. Dukan Diyeti’yle birlikte bu tezde çürüyor. Özellikle, eğer yaptığınız diyet Dukan Diyeti gibi saf protein ağırlıklıysa yemek yerken su içmek böbrekleriniz için yararlı olacaktır. Ayrıca yemek yerken su içmek mideyi şişireceği için kolay ve uzun süreli tokluk sağlayacaktır.

Diyetiniz için gerekli gıdaları asla atlamayın

Dukan Diyeti oldukça geniş yiyecek yelpazesine sahip bir diyettir. Diyet boyunca izinli yiyecekler listesinde bulunan bütün gıdaları hazır bulundurursanız zor anlarınızda  elinizin altında sürekli yiyecek bir şeyler bulabilirsiniz. Bu da diyetinizi bozmaya olan eğiliminizi azaltır.

Bir gıdayı tüketmeden önce, listede bulunduğundan emin olun

Bunu garantiye alabilmek için özellikle ilk haftalarda izinli gıdalar listesini yanınızdan ayırmayın. Hatta haftalık bir beslenme programı çıkartmakta faydalı olacaktır.

Özet
Yazı Adı
Dukan Diyetiyle İlgili Birkaç Öğüt
Yazar
Açıklama
Dukan Diyetiyle İlgili Birkaç Öğüt
Değerlendir:
< Önceki | | Sonraki >
Comments
  1. Derya Aycibin
  2. tuba
  3. nilufer ceylan
  4. neslihan nesli
  5. safiye tapan
    • melike

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir